Iesaki mūs:

Berta.me

 1. Bērnu valodas traucējumi

  Kas var kavēt bērna valodu?

  Vispirms medicīniskie iemesli: iedzimtība, dzirdes traucējumi, neiroloģiski bojājumi - skābekļa nepietiekamība grūtniecības laikā vai šķietami pat maznozīmīgas dzemdību traumas, īsa mēles saitīte, apgrūtināta elpošana u.c.. Tomēr tas ir retāk un cerams, nav jūsu gadījums. Bieži valodiņas aizkavēšanos var veicināt arī vecāki. Maz sarunājoties un komunicējot ar mazuli, arī bērns ir nerunīgs.

  Runas traucējumi

  Novērojama nepareiza skaņu izruna vai atsevišķu skaņu izlaišana, neskaidra runa, stostīšanās, ātrs runas temps, noraujot vārdu galotnes vai neievērojot vārdu savienojumu skaitļa un dzimtes lietošanas gramatikas likumus, arī runāšana čukstus balsī u.c.

  Lasīšanas traucējumi

  Tas, ko vecākā paaudze vai skolotāji sauca par slinkumu un negribēšanu, bieži vien  patiesībā ir lasīšanas traucējumi, ko speciālajā literatūrā dēvē par DISLEKSIJU. Un tā var būt sastopama jebkurā vecumā. To var iegūt arī dzīves laikā pēc dažādām traumām vai slimībām.

  Disleksijas simptomi:

  • Traucēta burtu apguve;
  • Burtu aizvietošana,  jaukšana ( b, d, p );
  • Burtošana ( nespēj savienot skaņas zilbēs, vārdos);
  • Burtu minēšana, lieku skaņu pievienošana;
  • Nepareizas galotnes, dzimtes, skaitlis, locījumi;
  • Bērns nesaprot vai neatceras izlasīto.

  Rakstīšanas traucējumi – DISGRĀFIJA

  Izpaužas kā nevēlēšanās veikt rakstu darbus, izkropļoti burti, neglīts, haotisks rokraksts. Nepareiza burtu kārtība vai izlaisti burti vārdos. Parasti disgrāfija ir saistīta ar disleksiju   vai  kādiem neiroloģiskas vai fiziskas dabas traucējumiem.

  Matemātikas traucējumi – DISKALKULIJA:

  • Traucējumi skaitļa pazīšanā ( 35 uztver kā 3 un 5, neizprot 0 )
  • Rēķināšanas funkciju izpratnes traucējumi ( saskaitīšana, atņemšana )

  Mīļie vecāki, ja jūs ievērojat savam bērnam kādu no šiem traucējumiem, lūdzu savlaicīgi konsultējaties ar logopēdu vai arī pie montessori speciālista. Agrīna diagnostika un agrīna terapija ir svarīga veselīgai bērna attīstībai.